Veronika Milovzorova portfolio/ est

Postitus

IDENTIFITSEERIMISEKS

Brändi visuaalne identiteet on selle isikupära ja see, kuidas ettevõte loob selle ühenduse publikuga. Graafiline disain identiteedis kasutab visuaalseid elemente, mis annavad edasi ettevõtte identiteeti ja loovad brändi näo. Identiteet võib jutustada ettevõtte ajalugu, edastada kogemusi ja emotsioone.

Pilt viitab konkreetsele kaubamärgile ja seostab seda, olles logo

TEAVITAMISEKS JA JUHENDAMISEKS

Infograafika on teabe, andmete ja teadmiste graafiline esitamise viis, mille eesmärk on esitada keerukat teavet kiiresti ja visuaalselt. Üks graafilise ja kommunikatsioonidisaini vorme. Selle rakendusala on tohutu: geograafia, ajakirjandus, haridus, statistika, tehnilised tekstid.

Valisin vana kaardi, kuna kaart näitab enamikku asukohti

ESITLEMISEKS JA LEVITAMISEKS

ettekandmiseks mõeldud. Eesmärk on edastada publikule mugavas vormis täielikku teavet esitlusobjekti kohta.
pilt, mis köidab inimese pilku

Kõigepealt muutsin lehe suurust, seejärel kasutatud pintslite suurust

siis valisin värvimiseks pintsli ja soovitud eseme

kasutas erinevaid tekste, malle ja efekte

sümboliteooria

Odalit peetakse kõrgeima jumala Odini ruuniks, mis annab sellele võimsa energiapotentsiaali. Seda sümbolit tuleks võtta kaitsvana. Vormilt on Odal kombinatsioon Gebo ja Inguz ruunidest ning seda võib tõlgendada kui “ingi kingitust”. Seetõttu on see seotud pärimise ideega.

Nende sümboliks on must rist, mille kohal on kokkusurutud rusikas, sümbol, mis on seotud ka anarhismi, võimu eitamisega. Rusikas tähendab ka liitu, kuna “nõrgad sõrmed, ühendatud, moodustavad tugeva rusika”.

Raudrist on Preisi ja Saksa sõjaline autasu. Asutatud Friedrich Wilhelm III poolt 10. märtsil 1813 sõjaliste tunnuste eest Saksamaa Napoleonist vabastamise sõjas. Ordeni said kõik sõjaväelaste kategooriad, sõltumata auastmest või klassist.

Keldi rist on Briti saarte keldi kunstile iseloomulik religioosne sümbol, mis ilmus varakeskajal. See on kristliku risti variant, mille peal on rõngas (nimbus). Keldi ristide mälestusmärke ja kujutisi on leitud ka Iirimaalt ja Prantsusmaalt.

luudega kolju – sümboolne kujutis inimese koljust, mille kaks luud asetsevad risti. See on nii surma ja kartmatuse sümbol oma näos kui ka traditsiooniline sümbol, mida kasutatakse mürgiseid aineid sisaldavate konteinerite ja veoste tähistamiseks.

Rune Zig Anglosaksi ruunitähestikus tähendas see ruun (ᛋ) “päikest”. See meenutab S-tähte ja välku.

Schwarze Sonne) on natsisümbol, päikeseratta tüüp (saksa keeles Sonnenrad), mida kasutati natsi-Saksamaal ja hiljem neonatsismis.

Ratas on päikese sümbol, kosmilise energia sümbol. Peaaegu kõigis paganlikes kultustes oli ratas päikesejumalate atribuut, see sümboliseeris elutsüklit, pidevat taassündi ja uuenemist. Kaasaegses hinduismis tähendab ratas lõputut täiuslikku lõpetamist. Budismis sümboliseerib ratas kaheksakordset päästeteed, kosmost, samsara ratast, dharma sümmeetriat ja täiuslikkust, rahumeelsete muutuste dünaamikat, aega ja saatust.

Viieharulist tähte peetakse kaitsemärgiks. Babüloonlased kasutasid seda talismanina varaste vastu, juudid seostasid viieharulist tähte viie haavaga Kristuse kehal ja keskaegse Euroopa võlurid tundsid pentaklit kui “kuningas Saalomoni pitsatit”. Tähte kasutatakse endiselt aktiivselt nii religioonis kui ka erinevate riikide sümboolikas.

Kuulus sümbol töötati välja 1958. aastal Suurbritannias tuumasõja vastase liikumise kõrgajal semafori tähestiku “N” ja “D” sümbolite kombinatsioonina (fraasi “tuumadesarmeerimine” esimesed tähed – tuumadesarmeerimine) . Hiljem hakati seda kasutama universaalse leppimise ja inimkonna ühtsuse sümbolina.

Gestalt psühholoogia

Gestaltpsühholoogia (saksa keeles gestalt – kujund, vorm) on lääne psühholoogia suund, mis tekkis Saksamaal 20. sajandi esimesel kolmandikul. ja esitas programmi psüühika uurimiseks integraalsete struktuuride (gestaltide) seisukohast, mis on nende komponentide suhtes esmane. Gestaltpsühholoogia tekkis taju uurimisest. Selle fookuses on psüühika iseloomulik kalduvus organiseerida kogemused arusaadavaks tervikuks. Näiteks “aukudega” tähti (puuduvad osad) tajudes püüab teadvus seda tühimikku täita ja me tunneme ära kogu tähe. Gestalt (saksa keeles Gestalt – vorm, kujutis, struktuur) on gestaltpsühholoogia keskne mõiste. Gestalt on vormi kvaliteet, funktsionaalne struktuur, mis ühtlustab üksikute nähtuste mitmekesisust. Gestalt on tajutavate objektide ruumiliselt visuaalne vorm, mille olulisi omadusi ei saa mõista nende osade omadusi kokku võttes. Selle üks ilmekamaid näiteid on Köhleri ​​sõnul meloodia, mis on äratuntav ka teistesse võtmetesse ülekantuna. Kui kuuleme meloodiat teist korda, tunneme selle ära mälu kaudu. Kuid kui selle võti muutub, tunneme meloodia siiski sama.

Taju terviklikkus ja selle korrapärasus saavutatakse tänu järgmistele põhimõtetele:

lähedus (läheduses olevaid stiimuleid kiputakse tajuma koos),
sarnasus (suuruse, kuju, värvi või kujuga sarnaseid stiimuleid tajutakse koos),
terviklikkus (taju kipub lihtsustama ja terviklikkus),
suletus (peegeldab kalduvust viimistleda figuuri nii, et see omandaks täieliku kuju),
külgnevus (stiimulite lähedus ajas ja ruumis. Külgnevus võib ette määrata taju, millal üks sündmus põhjustab teise),

et