autoriõigus kehtib kogu autori eluea jooksul ja 70 aastat pärast tema surma. Kui teos on ühistöö, kehtib autoriõigus viimase elusoleva autori elu lõpuni ja 70 aastat pärast tema surma.
Mis ei ole autoriõigusega kaitstud?
Autoriõiguse kaitse ei kehti:
need ideed, kujundid, kontseptsioonid, teooriad, protsessid, süsteemid, meetodid, kontseptsioonid, põhimõtted, avastused, leiutised ja sarnased intellektuaalse tegevuse tulemused, mida töös kirjeldatakse, selgitatakse või muul viisil väljendatakse; rahvakunstiteosed; õigusaktid ja haldusdokumendid (seadused, seadlused, otsused, põhimäärused, juhendid, korraldused) ja nende ametlikud tõlked; kohtulahendid ja nende ametlikud tõlked; riigi ametlikud sümbolid ja organisatsioonide sümbolid (lipud, embleemid, ordenid, medalid, märgid jne);

Originaalteoste kaitsmine: autoriõigused kaitsevad originaalseid loomingulisi teoseid, nagu raamatud, muusika, pildid ja palju muud, väärkasutamise ja kopeerimise eest ilma autori loata.Õigus tasule: autoritel on õigus saada tasu oma teose kasutamise, sealhulgas ärilise kasutamise eest.Kasutuskontroll: autoritel on õigus kontrollida oma teose kasutamist ning otsustada, kuidas ja mis eesmärkidel seda võib kasutada.



piirangud aitavad näidata, et tegemist on kellegi isikliku tööga, mida ei saa varastada. Piirangud pole kasulikud ainult neile, kellele meeldib kõik tasuta ja kergesti ligipääsetav.